Produktet

Ne po rritemi me ritme te shpejta duke zgjeruar portofolin tonë me produkte inovatore, të dallueshme nga të tjerët, që mbrojnë dhe përmirësojnë jetën dhe po ashtu përmbushin nevojat e konsumatorëve.

SensiKin - Toothpaste

Pastë dhëmbësh që ndihmon në ruajtjen e higjienës dentare në dhëmbët e ndjeshëm ndaj të ftohtit dhe të nxehtit. Nxit reduktimin e pllakës dentare dhe ndikon në përkujdesjen dhe mbrojtjen e mishrave të dhëmbëve.

SensiKin - Mouthwash

Shpëlarës goje që ndihmon në ruajtjen e higjienës dentare në dhëmbët e ndjeshëm ndaj të ftohtit dhe të nxehtit. Nxit reduktimin e pllakës dentare dhe ndikon në përkujdesjen dhe mbrojtjen e mishrave të dhëmbëve.

SensiKin - Gel

Xhel që ndihmon në ruajtjen e higjienës dentare në dhëmbët e ndjeshëm ndaj të ftohtit dhe të nxehtit, me bioadezivitet të lartë për përdorim të lokalizuar. Nxit reduktimin e pllakës dentare dhe ndikon në përkujdesjen dhe mbrojtjen e mishrave të dhëmbëve.

KinWhitening

Pastë dhëmbësh që ka në përbërje bikarbonat natriumi mikropluhur, që heq efektivisht njollat, pa dëmtuar smaltin. Veprimi i bikarbonatit të natriumit plotësohet nga pirofosfati i natriumit, i cili parandalon formimin e tartarit. Përveç kësaj, në përbërje përfshihet fluoridi për parandalimin e prishjes së dhëmbëve dhe remineralizimin e smaltit.

KinDental Care - Toothpaste

Biofilmi ose pllaka dentare është origjina e shumë ndryshimeve në pjesen e gojës. (Chlorhexidine digluconate) ka një aktivitet të provuar. Formula e tij përfshin Alpantha®, një kompleks i formuar nga provitamina B5 dhe allantoina, që rrit absorbimin e të dy substancave, duke rritur kështu efektin rivitalizues dhe rigjenerues në indin gingival.

KinDental Care - Mouthwash

Biofilmi ose pllaka dentare është origjina e shumë ndryshimeve në pjesen e gojës. (Chlorhexidine digluconate) ka një aktivitet të provuar. Formula e tij përfshin Alpantha®, një kompleks i formuar nga provitamina B5 dhe allantoina, që rrit absorbimin e të dy substancave, duke rritur kështu efektin rivitalizues dhe rigjenerues në indin gingival.

KIN Toothbrush Junior

Furçë dhëmbësh për fëmijët e moshës 6-12 vjeç.

KIN Toothbrush Children

Duhet shtuar Furçë dhëmbësh për fëmijët e moshës 3-6 vjeç.

FlourKin Calcium

Pasta e dhëmbëve është formuluar veçanërisht për parandalimin e kariesit tek fëmijët. Kalçiumi dhe fosfori që gjenden në të janë thelbësorë në zhvillimin e duhur dentar tek fëmijët.

KIN Orthodontic Toothbrush

Furçë dhëmbësh e ndërtuar veçanërisht për ruajtjen e higjienës orale tek personat që mbajnë aparate ortodontike.

OrthoKin Toothpaste

Formula e pastës së dhëmbëve përmban një sasi të përshtatshme të fluoridit (1450 ppm) për pacientët që mbajnë aparate ortodontike. Përveç kësaj, pasta e dhëmbëve përfshin klorid cetilpiridinë (agjent antiseptik dhe me efekt kundër pllakës bakteriale), provitaminë B5 dhe vitaminë E, të cilat veprojnë duke siguruar një mbrojtje efektive të gingivave, duke kontroluar njëkohësisht akumulimin e biofilmit të dhëmbëve (pllakës dentare).

FlourKin - Anticaries Fresh Mint Mouthwash

Shpëlarës goje që ndihmon në ruajtjen e higjienës orale, me shije të freskët menteje.

FlourKin - Anticaries Fresh Mint Toothpaste

Pastë dhëmbësh me shije të freskët menteje që ndihmon në ruajtjen e një higjiene të përshtatshme orale.

FlourKin - Anticaries Fresh Strawberry Toothpaste

Pastë dhëmbësh me shije luleshtrydheje që ndihmon në ruajtjen e një higjiene të përshtatshme orale.

KinCare - Mucosa Oral Aloe Vera

Xhel bioadesiv. Hidraton dhe mbron indin epitelial të mukozës orale. Ky xhel mund të aplikohet në probleme të lokalizuara të gojës për lehtësim të shpejtë. Përdoret në pacientët që mbajnë aparate ortodontike dhe ata që kanë ulçera në kavitetin oral.

Kin Children's Travel Kit

Kit udhëtimi për fëmijë që përmban pastë dhe furçë dhëmbësh, në format udhëtimi.

Kin Toothbrush

Kin Interdental

Kin Dental Floss

Kin Dental Tape

Kin Hidrat Spray

Pështymë artificiale. Mund të përdoret sa herë që konsiderohet e nevojshme. Është e këshillueshme që të mos konsumoni ushqime dhe pije deri në rreth 15 minuta pas përdorimit.

Kin Oro Extra Forte

Fiksues dentarë që i ofron siguri dhe rehati personave që mbajnë proteza dentare. Përveç kësaj, siguron fiksim të saktë dhe stabilitet. KIN ORO EXTRAFORTE është një krem i formuluar posaçërisht për të rregulluar në mënyrë të vendosur, të sigurt dhe të qëndrueshme protezat e dhëmbëve.

Kin Oro Denture Cleaning Tablets

Tableta pastruese që zhvendosin njollat dhe pastrojnë pllakat bakteriale, të lidhura me protezat dhe aparatet ortodontike.

KIN Saline Solution 30 x 5ml

Solucion fiziologjik.

Kin Baby Nasal

Aspirator nazal

Kin Teething Gel

Kombinimi i ekstrakteve të kamomilit dhe sherebelës, së bashku me provitaminin B5, ofron përkujdesje dhe mbron mishrat e dhëmbëve të bebeve në mënyrë të natyrshme, duke siguruar një ndjenjë freskie. Mund të përdoret 3 ose 4 herë në ditë në varësi të nevojës për aplikim.

Kin exogel

Xhel Traneksamik (8%). Promovon rigjenerimin e indeve orale. Paketimi përmban 18 njësi individuale.

OMEGOR MEGA 3

Një mënyrë e lehtë për të siguruar marrjen e rekomanduar ditore të Omega-3 dhe është një zgjedhje e shkëlqyer për të gjithë ata që kërkojnë një suplement të pastër, me dozën e duhur dhe të balancuar të Omega-3.

OMEGOR MEGA 3-6-9

Një përzierje e pasur e cila kontribuon në shëndetin e zemrës, ekuilibrimin e nivelit të kolesterolit, funksionimin normal të trurit dhe humorit pozitiv.

OMEGOR KIDS SURUP

Një gjeneratë e re e suplementeve të vajit të peshkut që përmban vitaminë E dhe vitaminë D për zhvillimin e kockave dhe dhëmbëve.

OMEGOR KIDS

Omegor® Kids është një gjeneratë e re e suplementeve të vajit të peshkut të formuluar në kapsula të përtypshme që janë të dizenjuara për t’u shijuar si një karamele, duke siguruar sasi të mjaftueshme të EPA dhe DHA.

OMEGOR KRILL

OMEGOR® Krill është vaj krilli 100% i pastër, i cili gjithashtu është i pasur me astaksantinë , një antioksidant i fuqishëm dhe me përmbajtje të lartë Omega 3.

OMEGOR VITALITY 1000

OMEGOR® Vitality është koncentrati ynë më i njohur omega-3 i fituar nga një teknologji e patentuar e purifikimit. Që nga lanҫimi i saj në 2005 të gjitha seritë e nxjerra në shitje janë vlerësuar me 5 yje për fuqi veprimi, freski dhe pastërti nga IFOS (ifosprogram.com).

OMEGOR MIND

Formula OMEGOR® MIND përmban omega-3 DHA dhe EPA kombinuar me zink, vitamina B dhe Bacomind, një ekstrakt i patentuar nga bima Bacopa monnieri e përdorur për forcimmin e memorjes dhe për një jetë aktve.

TANFLEX ORAL SPRAY

Tanflex trajton vështirësitë në gëlltitje dhe dhimbjet e fytit. - Tanflex trajton shpejt skuqjen dhe edemën me efektin e tij anti-inflamator. - FORMULA: 30 ml spray TANFLEX përmban 0.045 mg benzidaminë HCl (0.15 %) si përbërës aktiv, saharinë si ëmbëlsues, metil paraben me rol mbrojtës, aromatizues me esencë mente dhe etanol si tretës. Çdo sprucim përmban 0.18 ml (0.270 mg benzidaminë HCl).

TANFLEX LEMON

TANFLEX MENTHOL 24 tableta (Propolis Echinacea, Mentol)

TANFLEX MENTHOL

TANFLEX MENTHOL 24 tableta (Propolis Echinacea, Mentol)

TANFLEX ORANGE

TANFLEX ORANGE 24 tableta (Propolis vit.c, shije portokalli)

TANFLEX GARGLE

TANFLEX GARGLE (Benzidaminë hidroklorur 0,15%)

LICKY ADULTI SPRAY GOLA

Licky spray adult është një suplement dietetik nga derivatet e bimëve mund të jetë një ndihmesë e dobishme për mirëqenien e fytit dhe tonin e zërit. Ajo mund të ofrojë funksionalitet ndaj mukozës orofaringeale, rrugëve të para dhe sistemit të frymëmarrjes, dhe lehtëson rrjedhshmërinë e sekrecioneve bronkiale. PA GLUTEN - NUK KA GAZ SPRAY PËRMBAJTJA: 30 ml

LICKY BIMBI SPRAY GOLA

Licky spray baby është një suplement dietetik nga derivatet e bimëve mund të jetë një ndihmesë e dobishme për mirëqenien e fytit dhe tonin e zërit. Ajo mund të ofrojë funksionalitet ndaj mukozës orofaringeale, rrugëve të para dhe sistemit të frymëmarrjes, dhe lehtëson rrjedhshmërinë e sekrecioneve bronkiale. PA GLUTEN - NUK KA GAZ SPRAY PËRMBAJTJA: 30 ml

PROPOLINK ORAL SPRAY

Propolink është një suplement ushqimor për të rriturit e sugjeruar posaçërisht për të mbajtur një higjienë korrekte orale dhe për të zbutur fytin. Ky suplement ushqimor për të rriturit përmban propolis, mjaltë, vitaminë C dhe ekstrakte e trumndës. Këto përbërës janë përdorur tradicionalisht për efektet e tyre të dobishme në sistemin e frymëmarrjes.

RESTORAFLOR Junior 12 bustina

RestoraFlor™ Junior, një pluhur për tretësirë nga goja, është një suplement ushqyes që kombinon një përzierje të veçantë elektrolitësh me osmolaritet të përgjithshëm 226 mOsm/l me një sinbiotik (prebiotikë – frukto-oligosakaride dhe Lactobacillus rhamnosus GG ATCC n.53103 – një shtam probiotik i sigurtë dhe i studiuar klinikisht), në përputhje me udhëzuesit e WHO dhe ESPHGAN/ESPID. Tretësira e përftuar pas trejtes së pluhurit indikohet për rehidrim nga goja dhe/ose rivendosjen e balancës së florës intestinale, në gjendjet që shoqërohen me dehidratim të lehtë – moderuar dhe/ose çrregullimet e balance së florës intestinale bakteriale (diarre, të vjella ose djersitje të theksuar) nga shkaqe të ndryshme.

RESTORAFLOR 10 fl (1fl x 7ml)

RestoraFlor ™ i lëngshëm është një shtojcë e re ushqimore e probiotikëve dhe vitaminave B në formë të lëngshme. Lëngu RestoraFlor ™ kombinon dy nga shtamet probiotike me prova më të forta klinike - 10 miliardë cfu Lactobacillus Rhamnosus GG dhe 1 miliardë cfu Saccharomyces Boulardii - me frukto-oligosakaridet prebiotike dhe vitaminat B1, B2, B6 dhe B12, në një shtënë praktike doza të lëngshme me aromë të kuqe kokrra të kuqe, veçanërisht të përshtatshme për të rriturit dhe fëmijët. "

IDRATA

iDRATA paraqitet në një prezantim inovativ në formë bustinash që e bën përdorimin e saj më të lehtë dhe më praktik. Konsumi i saj është i këndshëm dhe tërheqës për fëmijët, në sajë të shijeve të ndryshme dhe mundësisë për të ngrirë si një akullore.

DENTYUCRAL SMOKERS TOOTHPASTE

Për shkak të problemeve të shkaktuara nga duhani në shëndetin oral të duhanpirësve, është shumë e rëndësishme që ata të përdorin një pastë dhëmbësh të përshtatshme për higjienën e tyre të përditshme orale. DentYucral Smokers është e vetmja pastë dhëmbësh e zhvilluar posaçërisht për t’i përmbushur këto nevoja duke vepruar në dy mënyra. Pastron përbërësit e duhanit (nikotinën, katranin etj) duke ruajtur shkëlqimin dhe bardhësinë natyrale të sipërfaqes së dhëmbëve. Kujdesi oral: Prania e përbërësve të tymit të duhanit në mishrat, dhëmbët dhe pështymën, kërkon një përkujdesje të veçantë orale. Përbërësit që gjenden në formulën e DentYucral Smokers janë përzgjedhur për t’i përmbushur këto nevoja.

DENTYUCRAL DIABETIC TOOTHPASTE

Njerëzit me diabet duhet t’i kushtojnë vëmendje të veçantë higjienës së tyre orale për të parandaluar problemet shëndetësore në gojë. Përbërësit e pastës së dhëmbëve DentYucral Diabetik, janë zgjedhur posaçërisht për vetitë e tyre, për të ndihmuar diabetikët në higjienën e tyre të përditshme orale. Përmban agjentë anti-inflamatorë, analgjezikë, lidhës dhe hidratues që ndihmojnë në përmirësimin e proçesit të shërimit të ulçerave të gojës dhe plagëve. Duke shtuar qarkullimin e gjakut lokal, DentYucral Diabetik përmirëson futjen e lëndëve ushqyese në qelizat e mishrave për t'i mbajtur ato të shëndetshme. Kalçiumi dhe vitaminat: Kalçiumi forcon dhëmbët; Fluori forcon enamelin dentar; Pantenoli ndikon në reduktimin e irritimit të gingivave ndërsa Vitamina C është e domosdoshme për shëndetin e tyre. Përmban tre antispetikë me spektër të gjerë me veti baktericide dhe fungicide natyrale.

FREE NOSE ISOTONIC NASAL SPRAY (pediatric Nazal spray)

E prodhuar për foshnjat dhe fëmijët e vegjël mes moshës 0-3 vjeç, ky spraj isotonik me ujin e detit për hundën është e pajisur me një aplikues ergonimik që lejon aplikimin e lehtë duke shmangur çdo shqetësim. Përfitimet: • Përbëhet nga uji i detit 100% dhe uji i pastruar, ky spraj isotonik me ujin e detit për hundën është një decongestant i fortë që hidraton dëmtimet hundore. • Për shkak të veprimit të veçantë mekanik, ajo ndihmon për të larë dhe nxjerrë mukozën. Udhëzimet: Një spraj isotonik me ujin e detit për hundën për foshnjat është rekomanduar veçanërisht për foshnjat që vuajnë nga kushte bazike të tilla si nasopharyngitis, rinitit obstruktiv dhe sinusit.

FREE NOSE HYPERTONIC NASAL SP (over 6 years old)

I prodhuar për të rriturit dhe fëmijët e moshës 6 vjeç e lart, ky spraj i hundës së ujit të detit është i pajisur me një tip të vetëbllokuar për të rriturit dhe fëmijët. Prezantuar në një shishe spraj me 30ml me një pompë përforcuese dhe pa gaz shtytës, spraj i hundës së ujit të detit është i përbërë nga uji i detit 100% dhe uji i pastruar. Përdorimi i duhur i këtij spraj i hundës së ujit të detit lejon trajtimin terapeutik të kushteve të tilla si nasopharyngitis, rinitit obstruktiv dhe sinusit. Është gjithashtu një suplementi shkëlqyer për ENT dhe përdoret për trajtime pediatrike.

BANIVAL

Emulsion për lirimin e ngadaltë në balanitis, balanopostiti dhe phimosis post-balanopostiti

DOLAREN EMULGEL

Risi aktuale në dhimbje Treumatic, Arthrosic, Reumatike. Vepron në Flogozë, Ecchymosis, Edema. Gjithashtu i aplikueshëm me diatermi, elektroforezë me ultratinguj dhe ozoil dhe Ozonik i stabilizuar në Acid Oleik me Acetat e Vitamina E.

DOLAREN KINESIO CEROTTO

Shiritat Dolaren Kinesio Tape Terapy 20 Shirita të para-prerë - Tortë terapeutike

OTORIG gocce

Ear drops for inflammation of the external auditory canal with OZOIL AND WITHOUT ALLERGENS WITHOUT GLUTEN FREE DYES

IDROZOIL

Për trajtimin e lëkurës, mukozave dhe lëkurës së kokës, inflamator, pruriku, të prekur nga mikroorganizmat

PROCTEN cream

Kremi ERBAGIL PROCTEN për të trajtuar proktit, fisure anale, hemorroide 40 ml.

VULVOVAGI spray

Spraj për funksionet fiziologjike për të rikthyer ndryshimet e vaginës së vaginës, normalizon ekosistemin vaginal. Rivendos pH-në fiziologjike në mënyrë që ozoni aktual (patentë italiane) me anë të Bioperoksideve vepron nën specie, kërpudha dhe viruse.

CERUMINA 2 CONI + 1 DISK

Pastrimi i saktë i kanalit të dëgjimit

CERUMINA GOCCE

Pastrimi i saktë i kanalit të dëgjimit

CERUMINA SPRAY

Pastrimi i saktë i kanalit të dëgjimit

CERUMINA SILICON

Barriera e zhurmës dhe ujit për kanalin e dëgjimit

CERUMINA CLASSIC

Barriera e zhurmës dhe ujit për kanalin e dëgjimit

CERUMINA SOFT

Barriera e zhurmës për kanalin e dëgjimit

CERUMINA ACQUA WORK

Barriera e zhurmës dhe ujit për kanalin e dëgjimit

FITO REP FAST TROPICAL

Spraj Fitorep Fast është një Pajisje Medicinale kundër insekteve. Përqendrimi i N, N diethyl.m-toluamide në 9% garanton efektivitetin për të mbajtur insektet larg. Ajo ka një aromë të shkëlqyer dhe siguron 3 orë mbrojtje. JO-GAS SPRAY PËRMBAJTJA: 100 ml

FITO LEN FAST PENNA

Fitolen Penna Fast pas pickimeve është freskuese në lëkurë dhe në sajë të veprimit të amoniakut qetëson pas pickimeve të mushkonjave, fluturave, gajdes, pilivesë, ticks dhe insekteve në përgjithësi dhe pas kontaktit me bimë të stinging ose kandil deti. Për më tepër, në sajë të përbërësve natyralë aktivë (Aloe, Kamomil, Mallow, Calendula) është gjithashtu e përshtatshme për lëkurën më delikate dhe delikate. Nuk lë yndyrna dhe e lë lëkurën delikate aromatike. PA PARABEN PËRMBAJTJA: 12 ml

FITO REP BABY SPRAY

Fitorep Spray Baby ka efikasitet të lartë, përshtatshmëri të lartë me lëkurën dhe mbrojtje të shkëlqyeshme të lëkurës. Jo-toksike për burrat dhe kafshët shtëpiake, mund të përdoret për fëmijët pa probleme, nuk gjeneron efekte të padëshiruara (siç mund të ndodhte me produktet sintetike) duke u formuluar ekskluzivisht në bazë të përbërësve aktivë natyrorë. JO-GAS SPRAJ - PA ALKOOL - PA PARABEN PËRMBAJTJA: 100 ml

FITO LEN BABY PENNA

Fitolen Baby Pen pas pickimit është freskuese në lëkurë dhe falë veprimit të përbërësve aktivë natyrorë (Aloe, Kamomil, Mallow, Calendula) është gjithashtu i përshtatshëm për lëkurë të ndjeshme dhe delikate. Nuk lë yndyrna dhe e lë lëkurën delikate aromatike. PA ALKOOL - PA PARABENCA PËRMBAJTJA: 12 ml

FOLIOD

Mundëson marrjen e dozës optimale të përditshme për acidin folik dhe jodin në gratë që planifikojnë shtatëzaninë, gratë shtatëzëna dhe gratë që ushqejnë fëmijët me gji. Doza: 1 kapsulë në ditë. Kutia përmban 30 kapsula.

FORTIKS

FORTIKS (18 mg hekur dhe 66 mg Vitamina C) Formula e re e kombinuar kontribuon në një metabolizëm normal dhe redukton lodhjen.

FORTIFERRUM 30 sachets 1g

FORTIFERRUM® + është një suplement hekuri liposomale që sugjerohet në gjendjen e mungesës së hekurit dhe rritjen e nevojave të këtij minerali, siç ndodh gjatë shtatëzanisë dhe ushqimit me gji, si dhe për kushtet që mund të shkaktojnë anemi të mungesës së hekurit (anemia e mungesës së hekurit) ose sëmundje të tjera të lidhura me mungesën e hekurit. FORTIFERRUM® + është brezi I fundit i hekurit liposomal me një formulë të plotë të dizajnuar për të plotësuar të gjitha nevojat e përditshme të suplementimit të hekurit të rekomanduar nga WHO dhe Shoqatat Mjekësore në mbarë botën.

ALYVIUM 60 CAPS

Alyvium® është një suplement dietik me një kombinim përbërësish, të cilat sipas Autoritetit Europian të Sigurisë Ushqimore (EFSA) rekomandohen për funksionimin normal të sistemit imunitar dhe për mbajtjen e lëkurës normale. Për më tepër, Alyvium® përmban polifenole të vajit të ullirit ekstra të virgjër, e rekomanduar nga EFSA për të mbrojtur lipidet në gjak nga dëmtimi oksidativ. Polifenolet janë komponime bioaktive natyrale, natyrisht të pranishme në fruta, perime dhe bimë të tjera të cilat janë të njohura nga kapaciteti i tyre antioksidues dhe anti-inflamator, ndër të tjera. Alyvium® nuk është një produkt për të kuruar ose parandaluar ndonjë sëmundje. Është një suplement dietik që kontribuon në lehtësimin e simptomave të çrregullimeve të lëkurës.

GASTROTABS RAPID

GASTROtabs RAPID (bikarbonat natriumi, magnez, kripërat e kalciumit) Është një supplement ushqimor i antacideve për të lehtësuar simptomat e urthit.

CARDIOL FORTE

Cardiol® forte siguron një qasje dypalëshe. Ajo kombinon omega-3 EPA dhe DHA me oriz të kuqërremë për të normalizuar nivelet e kolesterolit dhe përmban polifenolet e ullirit që mbrojnë kolesterolin LDL nga oksidimi, i cili luan një rol vendimtar në kaskadën e formimit të pllakave aterosklerotike.

INTESTA

INTESTA është një suplement ushqimor që përmban 500 mg butirate të natriumit të mikrogranuluar dhe trigliceride të bimëve që korrespondojnë me 150 mg butirate të natriumit, të destinuara për menaxhimin dietik të: Çrregullimeve funksionale të zorrëve (sindromi i zorrëve nervoz) Kushtet inflamatore të mukozës së zorrëve (p.sh. sëmundjet e zorrëve inflamatore, diarre të shkaqeve të ndryshme) Shqetësimet e florës së zorrëve Infeksionet e zorrëve dhe kushtet e diarresë (p.sh. pas terapisë me antibiotikë) Në mungesë të zinxhirit të shkurtër të acidit yndyror Pacientët pas trajtimit të kancerit (p.sh. enteriti i shkaktuar nga rrezatimi).

MINUGAS SANA VITA

Një suplement ushqimor, që përmban Carbon Vegetal, Enzymes (Lactase, Beta-Galactosidase) dhe Ekstrakt Kopër. Ndihmon në reduktimin e gazrave të zorrëve.

MACROCOL SANA VITA

Suplement ushqimor për trajtimin e kapsllëkut kronike. 1 qese përmban 13,125 g Macrogol

EPATONIC FORTE

Suplement ushqimor i dobishëm për funksionin nomal të mëlçisë

SUPRADYN ENERGIJA

Supradyn Energy 50+ tableta të veshura me film janë një suplement ushqimor me xhensen, polifenolet, vitaminat, mineralet dhe elementët gjurmues. Është e përgatitur posaçërisht për të përmbushur nevojat specifike të organizmit në jetën e pjekur (pas moshës 50 vjeçare). Vitaminat C, B6, B12, riboflavin, niacin, acid pantothenik dhe magnez dhe hekur kontribuojnë në lirimin e energjisë në metabolizëm dhe në reduktimin e lodhjes. Një xhensen i vërtetë vjen nga Kina dhe Koreja e Veriut, ku njerëzit tradicionalisht e kanë përdorur atë për mijëvjeçarë si një fabrikë me përdorime të shumta.

SUPRADYN ENERGIJA

Supradyn Energy është një brez i ri multivitaminash. Falë gamës së plotë të vitaminave dhe mineraleve Supradin Energy I siguron trupit energji shtesë që i nevojitet. Avantazhi kryesor i Supradyn Energy është disponueshmëria e përbërësit aktiv koenzim Q 10, i cili kontribuon në lirimin e energjisë në trup. Mikro-ushqyesit në Supradyn Energy janë të balancuar në - doza dhe proporcione të përshtatshme sipas vlerave të përditshme të rekomanduara (RDA). Futja e përditshme e Supradyn Energy mbështet procesin e transformimit të ushqyesve në energji të nevojshme nga trupi gjatë gjithë ditës. Supradin Energy është projektuar posaçërisht për njerëzit që kanë një jetë dinamike dhe të zënë. Kjo multivitamin rekomandohet për atletët, pasi ata shpenzojnë më shumë energji dhe humbin - sasi të mëdha të vitaminave dhe mineraleve në djersë. Në raste të tilla, është e përshtatshme për të rritur marrjen e vitaminave dhe mineraleve për të ruajtur gjendjen fizike optimale. Supradyn Energy ndihmon për të mbajtur energjinë gjatë gjithë ditës - nga mëngjesi në darkë.

SUPRADYN

Supradyn është i pasuruar me acid ascorbic, Biotin, pantothenate kalcium, bor, bakri, mangan, zink, sulfate ngjyrë, oksid magnezi, niacinamide, Fosforo, Riboflavine, molibdate natriumi, Thiamine, fosfat kalcium Tribasic, Vitamina A, Vitamina B12, Vitamina D3 dhe Vitamina E. SUPRADYN ENERGY - Supradyn Tabletat janë një suplement multivitaminash dhe mineralesh që përmban 11 vitamina dhe 7 minerale për t'ju dhënë energji shpërthyese për ditën. Ndihmon në trajtimin e mangësive të vitaminave dhe mineraleve ose ku mund të mungojë dieta. Rrit energjinë e brendshme të trupit tuaj CoQ10 - çliruesi i energjisë natyrore Një përbërës i mahnitshëm i vitaminës në çdo qelizë të trupit tuaj Ju ndiheni të gjallë, jo vetëm të zgjuar.

FOLITEC

FOLITEC (acid folik, vitamina, minerale, acide yndyrore omega-3 (EPA dhe DHA)) Formuluar për të plotësuar nevojat specifike ushqyese të grave që planifikojnë një shtatzëni, gratë shtatzëna, nënat që ushqejnë me gji.

SENTIS

Sentis (200 mg ekstrakt rrënjë valerian) Qetësues natyral që përdoren për tensione nervore, ankth, stres, pagjumësi.

LICKY ADULTI ELISIR

Licky elisir adults është një suplement i lëngshëm ushqimor që promovon mbrojtjet natyrore të trupit. Lëng Noni dhe rrënja Withania kanë aktivitet tonik në rast të lodhjes fizike dhe mendore. PA GLUTEN PËRMBAJTJA: 150 ml

LICKY BIMBI ELISIR

Licky elisir bimbi është një suplement i lëngshëm ushqimor që promovon mbrojtjet natyrore të trupit. Lëng Noni dhe rrënja Withania kanë aktivitet tonik në rast të lodhjes fizike dhe mendore. PA GLUTEN PËRMBAJTJA: 150 ml

IMUNIX

Antioksidant i fortë Formulë që garanton forcimin e imunitetit dhe përmirësimin e aftësisë së trupit për të luftuar infeksionet. Redukton lodhjen mendore dhe fizike.

LICKY ADULTI Shurup

Shurup për të rriturit i cili lehtëson rrjedhshmërinë e sekrecioneve bronkiale, ka efekt balsamik në rrugët e para dhe mukozën e sistemit të frymëmarrjes, rikthen mirëqenien në fyt dhe mukozën orofaringeale. PA GLUTEN PËRMBAJTJA: 150 ml

LICKY ADULTI

Karamele të buta të cilat lehtësojnë rrjedhshmërinë e sekrecioneve bronkiale, ka efekt balsamik në rrugët e para, duke ndihmuar në lehtësimin e acarimit të frymëmarrjes që shoqërohet me dhimbje të fytit, ethe, ftohje, grip dhe bronkit. Pa gluten - Pa sheqer - Pa ngjyrosje PËRMBAJTJA: 24 karamele

LICKY BIMBI Shurup

Shurup për fëmijët i cili lehtëson rrjedhshmërinë e sekrecioneve bronkiale, ka efekt balsamik në rrugët e para dhe mukozën e sistemit të frymëmarrjes, rikthen mirëqenien në fyt dhe mukozën orofaringeale. PA GLUTEN PËRMBAJTJA: 150 ml

LICKY BIMBI

Karamele të buta të cilat lehtësojnë rrjedhshmërinë e sekrecioneve bronkiale, ka efekt balsamik që në fillim, duke ndihmuar në lehtësimin e acarimit të frymëmarrjes që shoqërohet me dhimbje të fytit, ethe, ftohje, grip dhe bronkit. Pa gluten - pa ngjyrosje PËRMBAJTJA: 24 karamele

ELLAONE

EllaOne është një tabletë që përmban përbërësin aktiv ulipristal acetate dhe është i njohur si kontraceptivë emergjence'. Përdoret për të zvogëluar shanset për të mbetur shtatzënë nëse keni pasur seks të pambrojtur, ose nëse metoda juaj e rregullt e kontracepsionit ka dështuar (për shembull kondomi i çarë, pilula e humbur). Duhet të merret sa më shpejt që të jetë e mundur pas seksit të pambrojtur, dhe jo më vonë se 120 orë (5 ditë) pas.

ERILEN LOZIONE SPRAY

Locion natyral i bazuar në ekstrakte bimore dhe përbërës aktivë, hidratues, riaktivues dhe ribalancues, të njohur për efektet e tyre në lëkurë. Përbërja origjinale është e pasuruar me ekstraktin e Mimosa Tenuiflora, i njohur për vetitë e tij rigjeneruese të indit, acidit glycyrrhetic beta dhe vitaminave, të njohura për vetitë e tyre qetësuese, zbutëse, anti-inflamatore dhe nga Hypericum, i njohur për efektin e saj për pandjeshmërinë dhe shërimin. Erilen Crema kompleton jargën e kërmillit, e pasur me acid glycolic dhe allantonin, dhe Schizzofillano, të dyja të njohura për vetitë e tyre të hidratimit, rinovimit dhe riparimit të lëkurës. PA ALKOOL - PA PARABEN - SPRAY NO GAS PËRMBAJTJA: 100 ml

ERILEN CREAM

Krem natyral i bazuar në ekstrakte bimore dhe përbërës aktivë, hidratues, riaktivues dhe ribalancues, të njohur për efektet e tyre në lëkurë. Përbërja origjinale është e pasuruar me ekstraktin e Mimosa Tenuiflora, i njohur për vetitë e tij rigjeneruese të indit, acidit glycyrrhetic beta dhe vitaminave, të njohura për vetitë e tyre qetësuese, zbutëse, anti-inflamatore dhe nga Hypericum, i njohur për efektin e saj për pandjeshmërinë dhe shërimin. Erilen Crema kompleton jargën e kërmillit, e pasur me acid glycolic dhe allantonin, dhe Schizzofillano, të dyja të njohura për vetitë e tyre të hidratimit, rinovimit dhe riparimit të lëkurës. PA ALKOOL - PA PARABEN PËRMBAJTJA: 100 ml

HELYDERMA CREMA

Helyderma është një krem delikat dhe pak i parfumuar i ndërtuar mbi bazën farmaceutike me bazë krem, për të rritur veprimin e komponentëve të saj dhe për të përmirësuar shpërndarjen e saj. Helyderma përmban përbërës ekstremisht të rafinuar që mund të kryejnë veprime shumë të rëndësishme për kujdesin dhe mirëmbajtjen e lëkurës. Formulimi i saj kombinon vetitë anti-plakje të jargës së kërmillit me vetitë rigjeneruese të BIO-placentës. Përdorimi konstant dhe i vazhdueshëm lejon të vlerësojmë plotësisht përfitimet e jashtëzakonshme. PA PARABEN - PA SILIKON - PA NGJYRUES - PA SLES - PA PARAFINË PËRMBAJTJA: 50 ml

TRUDI SOLARE SPF 30 CREMA

Krem dielli me ekstrakte organike të Aloe dhe Oats dhe vajra bimore organike të lulediellit dhe bajames së ëmbël. Pa aromë. Testuar dermatologjikisht. Rezistent ndaj ujit. SPF.

TRUDI SOLARE SPF 50 CREMA

TRUDI SOLARE SPF50 CREMA 200ML

TRUDI SOLARE SPF 30 SPRAY

Spraj mbrojtës ndaj diellit për fëmijët rezistent ndaj ujit. Pa aromë. Me ekstrakte organike të Aloe dhe Oats dhe vajrat organike të lulediellit dhe bajames së ëmbël. Format 200 ml.

TRUDI SOLARE SPF 50 SPRAY

Spraj mbrojtës ndaj diellit për fëmijët rezistent ndaj ujit. Pa aromë. Me ekstrakte organike të Aloe dhe Oats dhe vajrat organike të lulediellit dhe bajames së ëmbël. Format 200 ml.

TRUDI DOPOSOLE

Krem pas djegies së diellit i pasuruar me ekstrakte organike, aloe dhe kamomil të filtruar në alfa-bisabolol për një efekt zbutës dhe qetësues në lëkurën e djegur të diellit dhe një përzierje të antioksidantëve të perimeve.

EASYCOL BABY

Easycol BABY është një suplement ushqimor i zhvilluar posaçërisht për prindërit, foshnja e të cilëve vuan nga mungesa e përkohshme e laktozës. Ndërkohë që trajtimet e tjera kanë për qëllim lehtësimin e shqetësimeve të shkaktuara nga problemet e tretjes, Easycol BABY vepron në zgjidhjen e problemit, përveç që është një produkt i sigurt dhe natyral që nuk shkakton asnjë efekt anësor. Easycol BABY përmban laktozë, një enzimë të prodhuar në mënyrë të natyrshme, që ndihmon në tretjen e laktozës, sheqerit të gjetur në qumështin e gjirit. Me hidrolizën e laktozës në dy monosakaride të thjeshta, glukozë dhe galaktosë, trupi mund të thithë këto ushqyes dhe të marrë të gjithë energjinë e nevojshme për rritjen dhe zhvillimin natyror.

MULTILINK ORAL SPRAY

Një suplement ushqimor për fëmijë me një prezantim inovativ - një spraj oral - i cili rekomandohet veçanërisht për fëmijët. Është një plotësues i përshtatshëm dhe i lehtë për t'u përdorur për të ndihmuar fëmijët të kenë suplementin e multivitaminave të përditshme, që përmban një gamë të gjerë të vitaminave esenciale që nxisin rritjen e shëndetshme.

VITA DHA BABY DROPS

Kërkimet kanë zbuluar se qumështi i nënës nuk mund të ofrojë sasi të mjaftueshme të omega-3 DHA dhe vitaminës D3. Me VitaDHA®Baby nënat mund ta plotësojnë me lehtësi dietën e fëmijës së lindur me sasi të mjaftueshme të DHA nga një burim bimor pa shije, për zhvillimin e trurit dhe syve, dhe vitaminës D3 për kocka dhe dhëmbë të shëndetshëm.

BABY NEUTRA SAPONE

PA ALKOOL - PA PARABEN

BABY NEUTRA CREMA

PËRMBAJTJA: 100 ml

BABY NEUTRA TALCO CREMA

Kremi Talco non Talco, i formuluar në mungesë të Talco, u krijua për të kombinuar efektin e thatë të pluhurit klasik të talkumit me veprimin hidratues dhe të freskët të një lëgu fluide, duke shmangur gjithashtu që grimcat të fryhen. Prania e Niseshtese së Orizit në një sasi të madhe (18%) e bën produktin jashtëzakonisht të butë dhe zbutës, së bashku me Calendula dhe Aloe Vera, ka një veprim çlirues dhe hidratues që ndihmon për të mbajtur lëkurën të mbrojtur nga sulmet e mundshme nga agjentët e jashtëm. E prodhuar për lëkurë delikate dhe të ndjeshme, sidomos për fëmijët. Falë pranisë së vajit të ullirit dhe Vitaminës E, e cila lejon që produkti të kalojë butësisht në lëkurë, Talco non Talco gjithashtu mund të përdoret për masazh. PA PARABEN PËRMBAJTJA: 150ml

BABY NEUTRA PASTA PROTETTIVA

Krem Baby Neutra në sajë të prezencës shumë të lartë të oksidit të zinkut (20%) dhe kombinimit të Aloe Vera, Panthenol, Shea Butter dhe Allantoin, është në gjendje të mbrojë epidermën dhe të ndihmojë në parandalimin e skuqjes dhe / ose irritimeve në veçanti në zonat më delikate të trupit, falë mbulesës së saj dhe fuqisë mbrojtëse. Për të sapolindurit është e dobishme për të mbrojtur lëkurën nga fërkimi i pelenës ose substancave të tjera që mund të shkaktojnë acarim, tek të rriturit është efektive në mbrojtjen e tyre nga agjentë të jashtëm si era dhe veçanërisht në zonat ku lëkura është më e thatë dhe duhet të hidratohet. PA NGJYRUES - PA PARABEN – JO ALERGJIK - PA PEG PËRMBAJTJA: 100 ml

BABY NEUTRA BAGNETTO BIMBI

Baby Neutra Bagnetto Bimbi është formuluar me përbërës të përzgjedhur me kujdes edhe për lëkurën më delikate dhe të ndjeshme. Veçanërisht i përshtatshëm për higjienën e fëmijëve. Bagnetto Bimbi përbëhet nga surfaktant me origjinë natyrore që pastrojnë butësisht lëkurën, gjithashtu përmban ekstrakte bimore dhe substanca natyrale, duke përfshirë niseshtenë e orizit që së bashku me Mallow dhe Bisabolol, ndihmon për lehtësimin dhe zbutjen e trupit nga koka tek këmba. Aloe Vera dhe ekstraktet e misrit përfundojnë veprimin duke e lënë lëkurën më të tonifikuar dhe të hidratuar. PA PARABEN PËRMBAJTJA: 250 ml

BABY NEUTRA SPUGNA

Sfungjeri natyral i detit është një produkt i lidhur me detin dhe i pasur në histori. Baby Neutral Natural Sea Sponge, falë butësisë së tij ndaj prekjes, është ideale për pastrimin e lëkurës, fytyrës dhe për t'u kujdesur për lëkurën delikate dhe të ndjeshme të foshnjës. Përdoret në dush që nga muajt e parë të lindjes së fëmijës, fërkon butësisht lëkurën dhe e ruan atë nga reaksione alergjike. Sfungjerët natyrale janë antialergjikë, ekologjike, shumë të qëndrueshme dhe të rekomanduara nga dermatologët më të mirë. NATYRALE- ANALERGJIKE PËRMBAJTJA: 1 sfungjer

BABY NEUTRA SPUGNA

Sfungjeri natyral i detit është një produkt i lidhur me detin dhe i pasur në histori. Baby Neutral Natural Sea Sponge, falë butësisë së tij ndaj prekjes, është ideale për pastrimin e lëkurës, fytyrës dhe për t'u kujdesur për lëkurën delikate dhe të ndjeshme të foshnjës. Përdoret në dush që nga muajt e parë të lindjes së fëmijës, fërkon butësisht lëkurën dhe e ruan atë nga reaksione alergjike. Sfungjerët natyrale janë antialergjikë, ekologjike, shumë të qëndrueshme dhe të rekomanduara nga dermatologët më të mirë. NATYRALE- ANALERGJIKE PËRMBAJTJA: 1 sfungjer

Doni më shumë detaje? Na kontaktoni

Ju mund të na kontaktoni dhe ne do të jemi të lumtur t’ju përgjigjemi nëpërmjet telefonit, email dhe kanaleve tona të rrjeteve sociale.